MALL OF İSTANBUL THE OFFICE, D:7E Office 106, 34490 Başakşehir / İstanbul

Mumiyo Genel Bilgiler

Mumiyo Genel Bilgiler

Genelde bir şifalı madde uzun süreden beri varsa ve gerçekten çok sayıda insan geleneksel olarak kullandıysa güvenilirliği daha yüksektir.
Mumiyo, Himalaya Dağları’nda milyonlarca yıl içerisinde oluşan fosillerin kayalardan dışarı sızan doğal bir maddesidir.
Mumiyo tek bir hastalığa karşı kullanılmak yerine hem koruyucu hekimlikte hem de tedavi amacıyla yaygın olarak kullanılmıştır.

Mumiyo Nedir?

Humik Asit: Dağların Gözyaşı, Taşın Yağı!
Orta Asya Türk devletlerinde yaygın olarak kullanılan, Mumiyo “dağların gözyaşı” anlamına gelmektedir.
İnsanların bu doğal maddeyi sevmelerindeki en önemli nedenlerden bir tanesi ise yan etkisinin düşük olmasıdır. Mumiyo ile ilgili çok iddialı görüşler vardır bunların bir kısmı da doğrudur ancak hiçbir madde tek başına mucize gibi gösterilmemelidir.
Genellikle 2500-3000 metrelik dağlarda ve daha yüksek kayaların üzerinde insan vücudundan daha fazla mineral vardır. Bu da çoğu rahatsızlığa karşı iyi gelmesinin nedenlerinden biridir. Yazın kayalıklardaki ısı artınca kaya çatlaklarından süzülür işte bu nedenle “kaya teri”, “taş yağı” gibi isimlerle de anılmıştır.


Mumiyo o bölgede yetişen bitkilerin çok uzun yıllar içerisinde fosilleşmesiyle oluşur. Özü, taze ve canlı bitkilerin çok uzun yıllar içerisinde basınca da maruz kalarak fosilleşmesi ile ilgilidir.
Mumiyo’daki mineraller bildiğimiz normal mineral destekleri ile aynı değildir. Çünkü bu mineraller iyonik formdadır. Daha önce geniş bir bitki florası tarafından emilmiş ve tekrar geri dönüşüme uğramıştır. En önemli temel maddesi fulvik asittir ve bu asit sayesinde hücre duvarına nüfus eder ve minerallerin hücrelere taşınmasına büyük ölçüde yardımcı olur.
Fulvik asit Mumiyo’da en doğal ve saf halinde bulunur, hücre duvarını genişletir ve mineralleri hücrelerin en derin köşelerine kadar taşır. Mineraller hücrelere taşınmadıkça hiçbir önemi yoktur. Mumiyo ilacının düzenli kullanımı, beden ve zihne stres yaşamadan yeni değişik çevresel, iklimsel ve sosyal koşullara alışması için yardımcı olur.

  Mumiyo ilacı beslenme, canlılığı yenileme ve fiziksel güç için kullanılır. Aynı zamanda ılık organik süt ile alındığında, güçlü bir cinsel canlılık sağladığı ve besinlerin dokuların derinliklerine nüfuz etmesine yardımcı olduğu belirtiliyor. Cinsel eksiklikler ve anomaliler için hormonal olmayan tedavi yöntemleri ile ilgilenen Bulgar bilim adamları Mumiyo üzerinde çalışmalar yapmış ve günde 750 mg. Mumiyo ilacı alımının testesteron düzeylerini %30 oranında yükselttiğini bulmuşlardır. Aynı zamanda erkeklerde sperm sayısını, hızını ve hareketliliğini arttırmaktadır.


  Mumiyo’nun İçeriği ve Faydaları
  Mumiyo’nun İçinde Bulunan Organik ve İnorganik Bütün Elementlerin Listesi:
  Fulvik, folik ve humik asit, demir, çinko, magnezyum, bakır, nikel, potasyum, manganez, silikon,gümüş, sodyum, sülfür, lodin, strontiyum, rubidyum, cesyum, baryum, fos- for, krom, antimon, vanadyum, molybden, karotenoidler, retinol, terpenoidler, B,C,E vitaminleri, melanoidin, benzoik asit, polyfhenol kompleksleri, dibenzoalfa fironelar, fosfolipitler, triterpenler ve fenolik asitler, albuminoidler, bioflavonoidler, asit, glikozlar.


  Özellikleri
  Mumiyo ilacı özellikle Rusya ve Kırgızistan’da uzun yıllardır araştırılan doğal bir maddedir. İnsan bedeni üzerindeki etkileri incelenmiş ve test edilmiştir. İçinde 85’ten fazla mineral, amino asit, A,B,C,P vitaminleri mevcut. Ayrıca kobalt, bakır, nikel, demir, çinko, manganez, krom, sodyum, potasyum, magnezyum, kadmiyum vb. elementler de içermektedir.
  Özellikle mide-bağırsak sorunları (gastrit, ülser, kolit gibi) karaciğer ve böbrek hastalıkları ve kırıklarda son derece etkilidir.
  Bağışıklık sistemini güçlendirir
  Diş ağrılarını giderir.
  Kemoterapi ve radyoterapinin yan etkilerini azaltır. Üstelik doğal olduğu için ciddi bir yan etkisi yoktur.


  Mumiyo İlacının Faydaları ve Tedavi Ettiği Bilinen Hastalıklardan Bazıları
  Alerjik isilik
  Anjin
  Antritis
  Rinit
  Astim
  Baş ağrısı
  Botkin
  Böbrek iltihabı (nefrit)
  Böbrek taşları
  Bronşit
  Diş ve ağız hastalıları
  Eklem ağrıları
  Furonkuloz
  Glokom
  Hemoroit
  Hepatit
  Hipertansiyon
  Horlama
  İdrar tutamama
  Kabızlık
  Kalp hastalığı (Uyarı: Aktif bir kalp hastalığınız varsa Mumiyo kullanmanız önerilmiyor)
  Kan hastalıkları
  Karaciğer sorunları
  Kardiyovasküler hastalıklar
  Kırıklar
  Bağırsak sorunları
  Meme bezlerinde inflamasyon ·
  Mide ülseri
  Nevralji
  Ortakulak iltihabı
  Polipler
  Pyelonefrit
  Radiculit
  Sakrum ağrı
  Rahim boynu erezyonu
  Romatizma
  Sinir bozuklukları
  Siroz
  Sistit
  Şeker hastalığı
  Travma
  Tüberküloz
  Uykusuzluk
  Ülseratif kolit
  Vajinal erezyon
  Yanıklar ve yaralar
  Solunum sistemi enfeksiyonları


  Mumiyo Kullanım Alanları
  Mumiyo’nun içerisindeki mineraller vücudun ağır metallerden temizlenmesine de yardımcı olurlar. Bu mekanizma özellikle süper oksit dizmutaz (SOD), glitadyon, katalaz enzimleri için gerekli olan manganez, molibden, demir, çinko, bakır gibi hayati öneme sahip mineralleri içerir. Bu üç enzim de vücutta zararlı oksidadif strese karşı mücadele eder ve bedenin en önemli antioksidan savunma mekanizmalarından birini oluştururlar. Bunlarda bir eksiklik olduğu zaman hızlı yaşlanma söz konusu olur.
  Kalsiyum, magnezyum ve çinkonun beraber oluşumu Tip2 diyabet hastalığı riskini azaltır.
  Aynı zamanda Mumiyo’nun krom minerali de olması şeker metabolizması için olumlu bir etki yapar.
  Mumiyo’nun cinsel performanslara olumlu katkısı olabilir. İçinde bulunan çinko ve selenyum testosteron düzeyini destekler ve sperm sağlığına olumlu katkıda bulunur.

  Mumiyo’nun içerisindeki benzoik asidin mide ve bağırsaklarda antibakteriyel özellikleri vardır. Bu nedenle mide bağırsak sisteminde bakterilere bağlı iltihapları azaltıcı bir etkisi olur.
  Mumiyo’nun antienflamatuar etkilerinin bir mekanizması da içerdiği potasyum humad sayesinde enflamasyon öncesi etkili stokinlerin hücre içerisindeki düzeyini azaltmasıdır.


  Tedavisinde Mumiyo’dan Destek Alabileceğiniz Hastalıklar


  Alzheimer
  Güçlü bir antieflamatuar (mikropsuz iltihaba karşı mücadele eden) etkisinin olması Mumiyo’yu modern zamanların pek çok hastalığında bir şifa kaynağı olarak ortaya çıkarmıştır. Son araştırmalar Alzheimer hastalığında yararlı clabileceğini işaret ediyor.


  Kronik Yorgunluk Sendromu
  Kronik yorgunluk sendromu uzun dönemde kendini aşırı yorgunlukla ve halsizlikle gösteren sendromdur. Kişi işe okula gitmek istemez, günlük faaliyetlerini yapmayı bile zor bulur ve kendini enerjisiz hisseder. Bu yorgunluk sendromunun mitekondriyal fonksiyon bozukluğuyla beraber gittiği düşünülür; bu da hücreler yeterince enerji üretmediğinde ortaya çıkar.


  Antiaging (Yaşlanmaya Karşı)
  Mumiyo fulvik asit gibi güçlü bir antioksidan ve mikropsuz iltihaba karşı mücadele eden maddeler ihtiva ettiğine göre serbest radikalleri temizlemekte ve hücre hasarlarını azaltmakta yararlı olabileceği düşünülebilir. Bunun sonucu da yaşlanmanın yavaşlamasıdır.


  Demir Eksikliğine Bağlı Kansızlık
  Özellikle ülkemizin kadınlarında adet düzensizliği, kayu siyah çay tüketimi ve yetersiz demir emilimine bağlı kansızlık yaygındır. Bunun sonucu olarak eller ayaklarda soğukluk ve üşüme, baş ağrısı, halsizlik, yorgunluk, saç dökülmesi, kalp atımında düzensizlikler olabilir.


  Kısırlık
  Mumiyo erkek kısırlığında güvenli bir destektir. Çakşır kökü, kırmızı ginseng, E vitamini, çinko, Coenzim Q10 gibi desteklerin yanı sıra Mumiyo kullanımı da yapılan bir araştırmada olumlu sonuç vermiştir. Kısırlık yakınması olan 60 erkeğe günde iki kez 90 gün süre ile Mumiyo verilmiştir. Katılanların %60’ının sperm hareketinde %12’den fazla artış saptanmıştır.


  Kalp Sağlığı
  Mumiyo bir gıda desteği olarak verildiğinde kalp sağlığına olumlu yönde etki edebilir. Araştırmacılar laboratuar farelerine isoproterenol enjekte ederek kalp harareti oluşturmuşlar, ancak Mumiyo verilenlerde kalp lezyonları daha az görülmüştür.
  Uyarı: Aktif bir kalp hastalığınız varsa Mumiyo kullanmanız önerilmiyor.

  Mumiyo vücudun ihtiyacı olan neredeyse tüm vitaminlerin doğal bir kaynağıdır. Vücutta neredeyse bütün fonksiyonlar Mumiyo ile desteklenir. Bunun nedeni ise iyonize edildiği formda 85’ten fazla vitamin, mineral, fulvik asit ve çok kıymetli fito besinler taşımasıdır.


  Raf Ömrü, Yan Etkileri ve Dozaji
  Mumiyo Çabuk Bozulur mu? Nasıl Korunur, Nasıl Saklanır?
  Yüksek ısılara maruz kalmadığı sürece kolay kolay bozulacak bir ürün değildir. Çok uzun süre bozulmadan kalabilir. Bu nedenle alacağınız veya tüketeceğiniz Mumiyo preperatlarını uygunsuz şartlara ve aşırı yüksek ısıya maruz kalmadığı sürece uzun süre kullanabilirsiniz.
  Genelde oda sıcaklığında saklanması yeterli. Her türlü preperatta da olduğu gibi aşırı güneş ışığına maruz kalması doğallığını bozabilir. Normalde zaten milyonlarca yılda oluşan bu fosil benzeri madde zaten uzun süre bozulmaya karşı dayanıklıdır. Mumiyo preperatlarını alırken mutlaka hijyenik ve legal olarak tüketime hazır hale geldiğinden emin olunuz ve bakanlık onaylı ruhsatlı ürünleri tercih ediniz.


  Mumiyo’nun Yan Etkileri Var mı?
  Mumiyo genelde bitkisel kaynaklı ve doğal olduğu için güvenilirdir.
  DİKKAT: Orak hücreli aneminiz varsa veya hemokro- matoz (kanınızda çok fazla demir olması) veya thalassemi varsa Mumiyo kullanmanız önerilmiyor.

  Çok nadir olarak da bu maddeye karşı alerjik olabilirsiniz. Eğer kızarıklıklar, çarpıntı, baş dönmesi, baygınlık hissi gibi bulgular varsa Mumiyo’ya karşı alerjik olabilirsiniz. O zaman kullanmayı kesmelisiniz.

  Hiçbir madde veya ürün tek başına tüm hastalıklara şifa olamaz ancak ciddi bir yarar sağlayabilir. Yaşlanma ve yıpranmayı geciktirebilir. Hücreleri olumlu etkileyebilir. Sağlıklı ve bilinçli beslenme, egzersiz, bitki çayları, stres atma yöntemleri, sağlıklı bir uyku ve cinsel yaşantı, temiz hava, ağır metallerden korunma gibi durumlar söz konusu olmadığı zaman hiçbir şekilde mucizevi bir sağlık bekleyemeyiz. Bu nedenle Mumiyo’yu bir mucize gibi görmemek lazım. Hiçbir şey tek başına mucize değildir.

  Sağlıklı yaşam kurallarıyla beraber uygulandığında o madde veya yöntem işe yarar.

  Mumio ile sağlık günler.

  Online satın almak için tıklayınız

  Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
  Whatsapp
  Müşteri Temsilcisi
  Müşteri Temsilcisi
  Merhaba!
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?
  1