iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Giyim sanatkarları iş ve tic mrk 2. ada C Blok no 32/2 İkitelli sanayi bölgesi Başakşehir / İstanbul

Mumiyo Nedir?

Mumiyo Nedir?

Humik Asit: Dağların Gözyaşı, Taşın Yağı!

Orta Asya Türk devletlerinde yaygın olarak kullanılan, ”dağların gözyaşı” anlamına gelen ve dünyada daha çok Mumiyo veya Shilajit isimleriyle bilinen madde değişik dil ve kültürlerde başka adlarla da anılmaktadır: Mumio, mummio, mumie, mummie, mumijo, mumyo ve mumiye.

En çok çıkarıldığı yer, Kuzey Hindistan’daki Himalaya Dağları, ona yakın Asya’nın diğer yüksek bölgelerindeki dağlar, özellikle Pamir, Altay ve Tibet Dağlarıdır. Genellikle 2500-3000 metrelik dağlarda ve daha yüksek kayaların üzerinde insan vücudundan daha fazla mineral vardır. Bu da çoğu rahatsızlığa karşı iyi gelmesinin nedenlerinden biridir. Yazın kayalıklardaki ısı artınca kaya çatlaklarından süzülür işte bu nedenle ”kaya teri”, ”taş yağı” gibi isimlerle de anılmıştır.

Mumiyo o bölgede yetişen bitkilerin çok uzun yıllar içerisinde fosilleşmesiyle oluşur. Özü, taze ve canlı bitkilerin çok uzun yıllar içerisinde basınca da maruz kalarak fosilleşmesi ile ilgilidir. Adeta petrolün oluşması gibi…

Mumiyo İlacının Faydaları ve Tedavi Ettiği Bilinen Hastalıklardan Bazılari:

Alerjik isilik

Anjin

Antritis

Rinit

Astım

Baş ağrısı

Botkin

Böbrek iltihabı (nefrit)

Böbrek taşları

Bronşit

Diş ve ağız hastalıkları

Eklem ağrıları

Furonkuloz

Glokom

Hemoroit

Hepatit

Hipertansiyon

Horlama

İdrar tutamama

Kabızlık

Kalp hastalığı

Kan hastalıkları

Karaciğer sorunları

Kardiyovasküler hastalıklar

Kırıklar

Bağırsak sorunları

Meme bezlerinde inflamasyon ,

Mide ülseri

Nevralji

Ortakulak iltihabı

Polipler

Pyelonefrit

Radiculit

Sakrum ağrı

Rahim boynu erezyonu

Romatizma

Sinir bozuklukları

Siroz

Sistit

Şeker hastalığı

Travma

Tüberküloz

Uykusuzluk

Ülseratif kolit

Vajinal erezyon

Yanıklar ve yaralar

Solunum sistemi enfeksiyonları

Mumiyonun keşfi çok farklı bir şekilde gerçekleşmiştir. Yaz mevsiminde sıcak hava koşullarından dolayı büyük beyaz maymunlar dağlara göç gerçekleştiriyor. Bu göçü izleyen köylüler maymunları kayaların arasından çıkmakta olan yarı yumuşak bu tortuyu yerken ve çiğnerken görüyorlar. Bu sayede mumiyo köylüler tarafından keşfedilmiş oluyor. Maymunların uzun yaşamının sebebi de bu maddeye bağlanıyor. Vücudun ihtiyacı olan tüm vitamin ve mineraller bu madde de bulunmaktadır.

Mumiyo tablet şeklinde uygun bir biçimde kullanılmaktadır. Kullanım şekli ve dozu kullanma sebebine ve kullanan kişinin özelliklerine göre değişim göstermektedir.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: